Законом України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» передбачено, що всі власники невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) або їх спадкоємці мають оформити право власності на них до 1 січня 2025 року.

У разі невиконання цієї вимоги вважатиметься, що власники земельних часток (паїв) автоматично відмовилися від права на них. Оскільки після спливу зазначеного терміну невитребувана земельна частка (пай) передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

Нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділення в натурі (на місцевості).

Для реєстрації права власності на земельний пай необхідно:

1. Звернутися до органу місцевого самоврядування з такими документами:- документом, що посвідчує право на земельну частку (пай);- заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості). За результатами розгляду зазначених документів орган місцевого самоврядування приймає рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості).

2. Звернутись до землевпорядної організації для розроблення технічної документації на земельну ділянку. Проєкт землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

3. Звернутися до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку. Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

Важливо: власник земельної частки (паю) може звернутися до суду за визначенням додаткового строку на оформлення права власності.

Органам місцевого самоврядування забороняється протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, яка сформована з невитребуваних часток, передавати ці паї у приватну власність іншим особам, крім власників.

 

 

42744, Сумська обл., Охтирський р-н, с. Чернеччина, вул. Заводська, 2        тел.: +380 5446 95-4-23          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА

Асоціація міст України

Асоціація ОТГ