Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 №  685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці (далі МОП) девіз зазначеного заходу у 2021 році – «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – Інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

Пандемія COVID-19 обумовила вибір теми Всесвітнього дня охорони праці і у 2021 році. Минулого року вірус зупинив життя цілої планети і внаслідок цього, звичайно, постраждали як роботодавці, так і працівники. Наслідки негативного впливу коронавірусної інфекції на сферу праці доводиться долати до цього часу. Разом з кризою прийшло усвідомлення важливості зміцнення систем безпеки та здоров’я на роботі (далі — БЗР), включно зі службами безпеки та охорони здоров՚я, як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Саме тому Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці. Як скласти наказ про температурний скринінг.

Детальніше:ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ-2021: ПЕРЕДБАЧАТИ, ГОТУВАТИСЯ ТА РЕАГУВАТИ НА КРИЗУ — ІНВЕСТИЦІЇ У СТІЙКІ...

У 2020 році Український Інститут Книги адміністрував Програму поповнення бібліотечних фондів публічних бібліотек, затверджену Міністерством культури та інформаційної політики. До участі у програмі по всій Україні було відібрано лише 606 найактивніших бібліотек. І тому приємно відзначити, що КЗ «Публічна бібліотека Чернеччинської сільської ради» також потрапив до цього списку. 

У І кв. 2021 року комунальний заклад отримав від Українського інституту книги 827 примірників книг, і з них 510 назв - дитячої літератури, 317 - дорослої . Розмаїття нових видань радує, це книги різноманітні за змістом і форматом, дуже гарно оформленні, цікаві за тематикою, що дозволить задовольнити найвибагливішого читача у 7  публічних бібліотеках  Чернеччинської громади.

Після закінчення карантинних обмежень, запрошуємо до бібліотек  громади «посмакувати» новинками. Знайти їх буде легко , адже усі новинки мають фірмову наліпку від Українського інституту книги.

Детальніше:ВСІХ КНИГОЛЮБІВ ГРОМАДИ, ЗАРОШУЄМО ДО СВОЇХ БІБЛІОТЕК – НА ВАС ЧЕКАЮТЬ НОВІ, СУЧАСНІ, ЦІКАВІ КНИГИ

 

02 квітня 2021 року, працівниками КНП "Чернеччинський центр первинної медико-санітарної допомоги" Чернеччинської сільської ради, розпочато вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 серед мешканців та працівників відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання комунальної установи «Центр соціальних послуг» Чернеччинської сільської ради.

Нагадуємо, що в відділенні забезпечено неухильне виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (COVID-19), спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2», доручень  комісій з питань техногенно-екологічної і надзвичайних ситуацій щодо ефективної протидії поширенню коронавірусної інфекції серед населення.

Також встановлено суворий протиепідемічний режим, забезпечено дотримання карантинних вимог, санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних норм, посилено дезінфекційні заходи. Відділення постійно забезпечується миючими, дезінфікуючими засобами, дезінфектантами для обробки рук, одноразовими масками.

Детальніше:РОЗПОЧАЛАСЯ ВАКЦИНАЦІЯ МЕШКАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ СТАЦІОНАРНОГО ДОГЛЯДУ

 

Городище поблизу с. Журавне в урочищі Демидів Бугор входить до складу археологічного комплексу, що складається з двох городищ, великого курганного могильника та кількох поселень роменсько-давньоруського часу. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про занесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України» від 03.09.2009 № 928, городище «Демидів Бугор» охороняється законом (охоронний номер 180016-Н).

Детальніше:ОХОРОНА АРХЕОЛОГІЧНОЇ ПАМ'ЯТКИ

31 березня о 10.00 годині відбулося засідання четвертої сесії Чернеччинської сільської ради восьмого скликання. На засіданні головував Чернеччинський сільський голова Роман БУБЛИК. На сесію було винесено 131 питання.

На початку засідання сесії декілька депутатів громади озвучили депутатські запити, з якими до них звернулися жителі старостинських округів. Всі запити депутатами підтримано одноголосно.

На розгляд сесії було винесено чимало питань, а саме питання про внесення змін Програми економічного і соціального розвитку Чернеччинської сільської ради на 2021 рік та перспективи розвитку на 2022-2023 роки, про затвердження звіту про виконання бюджету Чернеччинської сільської територіальної громади за 2020 рік, про Програму з профілактики інфекцій та інфекційного контролю, дотримання заходів із запобігання інфекціям, пов’язаним з наданням первинної медичної допомоги, у комунальному некомерційному підприємстві «Чернеччинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Чернеччинської сільської ради на 2021-2022 роки, про Програму забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку на території Чернеччинської сільської ради на 2021-2023 роки, про звіт про виконання плану роботи Чернеччинської сільської ради на 2020 рік, ряд земельних питань та інші.

Детальніше:РЕЗУЛЬТАТИ ЗАСІДАННЯ ЧЕТВЕРТОЇ СЕСІЇ ГРОМАДИ

Останніми роками навесні спалювання сухої трави, торішнього опалого листя та побутового сміття набуло масштабних розмірів. Це не тільки шкодить довкіллю, а й несе загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, які можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття

Попереджаємо, що винні у таких самовільних діях притягуються до відповідальності відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 900 до 1 260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Детальніше:CАМОВІЛЬНЕ СПАЛЕННЯ СУХОСТОЮ ТА СМІТТЯ ЗАБОРОНЕНО, – ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД

Проблема дитячого сирітства з кожним днем є актуальною темою для нашого суспільства. Одним із першочергових завдань державної політики, як взагалі так і на місцевому рівні, у сфері захисту прав дітей є створення належних умов для забезпечення реалізації права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування зростати в родинному оточенні, які з тих чи інших причин перебувають поза межами сімейного виховання. 

Для дитини родина у переважній більшості випадків виступає першим і основним компонентом середовища, у якому безпосередньо відбувається її фізичний, психічний, емоційний, інтелектуальний та соціальний розвиток.

Перевага надається вихованню дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування у родині (усиновлення, опіка/піклування,  виховання у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях).

Детальніше:СІМЕЙНІ ФОРМИ ВЛАШТУВАННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ  ТА ДІТЕЙ , ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

26 березня наша Держава відзначає національне свято – День Національної гвардії України! Щиро вітаю усіх військовослужбовців, добровольців і патріотів, які у лавах Національної гвардії України стали на захист народу, цілісності і суверенітету нашої держави.

Бажаю їм міцного здоров’я, успіхів у військовій підготовці, миру і злагоди в кожній родині. Сила та міць нашої держави – у єдності армії та народу, тому прийміть найщиріші вітання з нагоди цього свята і й надалі своєю важливою справою нагадуйте всьому світові про те, що Україна у надійних руках.

 

З повагою

Чернеччинський сільський голова            Роман БУБЛИК

Пробне ЗНО, основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах. Це передбачено змінами до постанови Уряду від 9 грудня 2020 р. № 1236, які Кабінет Міністрів ухвалив 22 березня 2021 року

Згідно з рішенням, під час карантину дозволено проведення заходів з оцінювання якості освіти, здійснення яких належить до завдань Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів: пробного ЗНО; зовнішнього незалежного оцінювання; вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО тощо.

Відповідно пробне ЗНО відбудеться 10 квітня. Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Водночас учасники зможуть завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів.

Детальніше:ЗНО-2021 ВІДБУДЕТЬСЯ У ЗАПЛАНОВАНІ ТЕРМІНИ

На Сумщині за участі голови Сумської облдержадміністрації Василя ХОМИ відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглянули уведення в Сумській області обмежень, передбачених «червоним» рівнем епідемічної небезпеки, пов’язаної з пандемією коронавірусної хвороби.

Згідно з протоколом засідання, на території Сумської області встановлено з 00 год. 00 хв. 24.03.2021 «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Обласна комісія дозволила здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним, електричним та залізничним транспортом у міському, приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученні із суворим дотриманням карантинних вимог та кількістю пасажирів, що не перевищує кількість посадочних місць.

Детальніше:СУМЩИНА В «ЧЕРВОНІЙ» ЗОНІ: ЩО ЗАБОРОНЕНО І ЩО ДОЗВОЛЕНО ОБЛАСНОЮ КОМІСІЄЮ ТЕБ ТА НС

Відповідно до пункту 10 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту роботи Чернеччинської сільської ради восьмого скликання та розпорядження Чернеччинського сільського голови від 22.03.2021 № 11-ОД «Про скликання четвертої сесії сільської ради восьмого скликання» 31 березня 2021 року о 10.00 годині відбудеться пленарне засідання четвертої сесії сільської ради восьмого скликання (зал засідань за адресою:вул. Київська, 1, м. Охтирка).

На розгляд сесії сільської ради винесені питання:

1) про внесення змін до рішення Чернеччинської сільської ради восьмого скликання від 23.12.2020 «Про бюджет Чернеччинської сільської  територіальної громади на 2021 рік»;

2) про затвердження звіту про виконання бюджету Чернеччинської сільської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік;

Детальніше:СКЛИКАЄТЬСЯ ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

 

42744, Сумська обл., Охтирський р-н, с. Чернеччина, вул. Заводська, 2        тел.: +380 5446 95-4-23          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА

Асоціація міст України

Асоціація ОТГ