Впродовж десятиліть тема Голодомору була табуйованою. Та все ж злочинному режиму не вдалося приховати акт геноциду проти українського народу. З особливою силою правда про Голодомор зазвучала в незалежній Україні після 1991 року. З того часу українські історики провели величезну роботу, результатом якої стали тисячі великих і малих досліджень, присвячених Голодомору. Поряд із вивченням історії Голодомору розгортається рух за увічнення пам’яті загиблих, складання списків жертв, збір спогадів і свідчень очевидців, яким вдалося пережити трагедію. Результатом зусиль громадськості і держави стало визнання Голодомору актом геноциду низкою іноземних держав і міжнародних організацій.

У 1993-му вперше на державному рівні відзначені роковини Голодомору – через 60 років після трагедії. 1998 року Указом Президента України встановлено День пам’яті жертв Голодомору – щороку в четверту суботу листопада. Цього дня українці, як тільки смеркне, запалюють у вікнах свічки – на пам’ять про всіх убитих голодом. 2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Фактично ж це був акт примусу й залякування селян, відповідь на непокору й опір українців політиці насильницької колективізації.

Досі не віриться, що в найбагатшій житниці великої країни зник хліб і люди залишились без зернини… вимирали родини й цілі села. Смерть чигала на шляхах, на полі, по хатах. ЇЇ кістлява рука, здавалося, вдень і вночі не випускала своєї кривавої коси. Україна перетворилася на суцільну могилу. У світі не зафіксовано голодомору, подібно до того, який випав на долю наших земляків.

Детальніше:СПІТЕ, ДІТИ, СПІТЕ, ЛЮБІ...

 

 

Згідно заходів з реалізації Програм розвитку Чернеччинської сільської ради за кошти сільського бюджету для зручного проведення поточних ремонтів та обслуговування приміщень для кожного навчального закладу освіти громади придбано та передано набори інструментів.

У набор входять дрилі шурупокрутні, плоскогубці, викрутки з двосторонніми битами, ключі рожкові, ключі Г-подіні, ножі універсальні та полотно до них, рулетки вимірювальні, рівні будівельні та інше.

Як зазначила начальник відділу освіти Альона ЖМУРКО, всі ці придбання допоможуть у створенні якісного та безпечного освітнього середовища у закладах освіти Чернеччинської сільської ради.

 

Детальніше:ПРОДОВЖУЄМО СТВОРЮВАТИ ЯКІСНЕ ТА БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

 

Відтепер бугруватці та гості села мають можливість користуватись публічним доступом до мережі Інтернет.

Точки з доступом до інтернету облаштовано на території, що охоплює часину парку , дитячий майданчик, зупинку  громадського транспорту.

Доступ до бездротової мережі Wi-Fi надається на безкоштовній остнові  та необмеженою кількістю нетбуках, ноутбуках, планшетах чи мобільних телефонах. Усі локації позначені відповідним ознакуванням «-Fi зона». Для доступу до інтернету непотрібно жодного паролю.

 

Детальніше:В БУГРУВАТОМУ ЗЯВИЛИСЬ WI-FI ЗОНА

Впродовж останніх років, з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить Акція «16 днів проти насильства», в рамках якої громадськими організаціями, місцевими структурними підрозділами у справах сім’ї та молоді, центрами соціальних служб проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї.

Міжнародна Акція «16 днів проти насильства» ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій.

Метою Акції є привернення уваги до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, адже найвищою цінністю будь – якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.

25 листопада в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» сектором превенції Охтирського районного відділу поліції ГУНП в Сумській області проведено робочу зустріч на тему: «Проведення щорічної кампанії «16 днів проти насильства» за участю працівників Комунальної установи «Центр соціальних послуг» Чернеччинської сільської ради,  відділу з надання соціальних послуг апарату Чернеччинської сільської ради, управління соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації. 

Детальніше:ЗУПИНЕМО НАСИЛЛЯ РАЗОМ!

Відділом  містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою Чернеччинської ради підведено підсумки утримання дорожньої інфраструктури, а саме по напрямку грейдерування та підсипання.

На виконання «Програми економічного і соціального розвитку Чернеччинської сільської ради на 2021 рік та перспективи розвитку на 2022-2023 роки» філією «Климентівська ДЕД» ДП «Сумський облавтодор «ВАТДАК» Автомобільні дороги України»  у 2021 році проведено:

- Поточний ремонт дороги у с.Чернеччина, вул. Садова, пров. Вишневий (переїзд),  обсяг виконаних робіт  - 585 м², вул. Сонячна - 585 м², переїзд вул. Сонячна та Садова  - 585 м², вул. Платона Воронька - 600 м², вул. Пелипенка - 600 м², переїзд вулиць Заводської та Сонячної - 600 м², вул. Берегова - 700 м²,переїзду вулиць Готеляка та Берегової - 700 м²;

- Поточний ремонт дороги по вулиці Миру в с. Залісне - 583 м²;

- Поточний ремонт дороги по вул. Лугова - 620 м² та провулку Поперечному - 600 м² у с. Підлозіївка;

Детальніше:ПІДСУМКИ УТРИМАННЯ ДОРОЖНЬОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ: ГРЕЙДЕРУВАННЯ ТА ПІДСИПАННЯ

У навчальних закладах 3D-принтери поки що рідкість. Але від сьогодні Хухрянська та Чернеччинська школи мають по одному новенькому.

«3D-принтер – це просто скарбниця для створення роздаткових матеріалів, починаючи від початкової ланки до профільних предметів. Не кажучи вже про розвиток просторового уявлення та творчості», - розповіла начальник відділу освіти Альона Жмурко.

Учні найкраще навчаються завдяки взаємодії та можливості практичного застосування. Роблячи, а не читаючи книгу чи слухаючи лекцію. Таким чином, 3D-принтери – прекрасний спосіб розгорнути досвід навчання та надати школярам більше практичного досвіду. За допомогою 3D-принтерів вчителі можуть створювати заходи, які трансформують навчальні концепції від теоретичних до практичних. Наприклад, на уроках біології учні могли створити анатомічне серце. Таке активне навчання також гарантує, що учні засвоюють інформацію з більшою легкістю.

«Завдяки підтримці депутатського корпусу громади нам вдалось реалізувати чергову ініціату вчителів, як одного з етапів переходу до STEAM- освіти», - прокоментував голова громади Роман Бублик.

Детальніше:ОПОРНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ ОТРИМАЛИ 3D-ПРИНТЕРИ

Іноземні партнери оцінили ініційовану Президентом України програму з виплати 1 тис. грн вакцинованим як одну з найкращих програм і методик у цьому напрямку

Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у «Суботньому інтерв’ю» на Радіо Свобода.

За словами Глави Уряду, програма має дві цілі: насамперед підтримка малого й середнього бізнесу, а також мотивація людей до вакцинування від COVID-19.

«Ми підтримаємо 5 напрямків бізнесу, які найбільше постраждали під час пандемії. Це креативні індустрії, кіно й театри, музеї, спортивні центри та внутрішні залізничні й авіаперевезення. Ця підтримка буде значною, якщо врахувати, що ми ставимо за мету вакцинувати 20-24 млн українців», — зазначив Денис Шмигаль.

Детальніше:ОТРИМАТИ 1 ТИСЯЧУ ГРИВЕНЬ ЗМОЖУТЬ ВСІ ПОВНІСТЮ ВАКЦИНОВАНІ УКРАЇНЦІ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ДАТИ ЩЕПЛЕННЯ,...
19 листопада у Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва відбулася обласна культурно-мистецька акція "Мистецькі сходи".
 
Щирі побажання, слова вдячності кожному, хто зберігає мистецькі та творчі традиції нашого народу, віддає свої сили заради служіння національній культурі висловили голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко, начальник управління культури Сумської обласної державної адміністрації Олена Мельник.
 
Кращих працівників галузі відзначено у різних номінаціях. Серед таких і директор Височанського сільського будинку культури Чернеччинської сільської ради Тетяна Василівна Уткіна. Сорок років життя пов'язала вона з роботою у закладі культури.
 
Щиро вітаємо Тетяну Василівну з почесною відзнакою та бажаємо подальших професійних та особистих успіхів!
 
Детальніше:ОБЛАСНА КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ "МИСТЕЦЬКІ СХОДИ"
Днями, на превеликий жаль, пішов з життя інвалід, ветеран Другої світової війни Штанько Степан Данилович, 1923 року народження.
 
За плечима ветерана залишилося нелегке життя. З 1943 року до самої перемоги воював на фронтах другої світової війни, у бою за визволення Угорщини отримав тяжке поранення, після війни відбудовував країну. Довгий час жив у Харкові, де працював бухгалтером, а після виходу на заслужений відпочинок, повернувся до рідного села Українка.
 
Після смерті дружини, з серпня 2012 року, Степан Данилович проживав у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Комунальної установи «Центр соціальних послуг» Чернеччинської сільської ради.
 
Незважаючи на поважний вік, Степан Данилович був щедрою людиною, любив життя. Постійно дбав про мешканців відділення, читав книжки, газети, декламував вірші.
 
Відповідно до Закону України «Про Статус гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України» поховано Степана Даниловича в селі Українка з військовими почестями, у супроводі військового оркестру військової частини 2276 Національної гвардії України.
 
Вічна пам'ять ветерану...
Детальніше:ЖАЛОБНИЙ ДЕНЬ....

Шановні громадяни України!

На нашій планеті живе близько п’яти тисяч народів. Їхній портрет, архетип, ментальність – це заплутана павутина історичних подій для етнографів. Але є одна річ, яка, на мій погляд, просто, але досить точно змальовує характер народу. Це його державні свята. Те, що об’єднує всіх, тож є важливим для всіх. 21 листопада – саме такий день. Відповідь на питання: хто такі українці та що для них головне?

Ми відзначаємо сьогодні День Гідності та Свободи. Свято, яке показує, що для нас гідність і свобода – це свято. Це наше повітря. 
Ні. Це не звучить занадто гучно. Коли хтось вирішує перекрити нам повітря – ось тоді буває занадто гучно. Коли влада не чує український народ – тоді буває занадто гучно.

Тому ми вільні. Вільні творити майбутнє. І маємо пишатися цим. Не задирати носа. Але й не опускати очей. Так. Ми заплатили й продовжуємо платити за свободу велику ціну. І ніколи не забудемо всіх, хто віддав за Україну своє життя. І ніколи не пробачимо всім, хто позбавив їх життя і хотів позбавити нас волі. Але головне, що це нікому не вдалось і ніколи не вдасться.

Детальніше:ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ З НАГОДИ ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.

Свобода варта того, щоб за неї боротися! І ми завжди пам’ятатимемо Героїв Небесної сотні, героїв-добровольців, які прямо з Майдану йшли на фронт і віддавали життя заради України і її свободи, ставши справжнім взірцем для наступних поколінь.

Вшановуючи подвиг наших співвітчизників, які віддали життя за мирне майбутнє українського народу, за відданість європейським цінностям та за волю до свободи, представники керівництва Чернеччинської сільської ради та громадськості поклали квіти до пам'ятних дощок учасників АТО Євгена Руденка в селi Чернеччина та Сергія Ширкова в селi Хухра.

Детальніше:ВШАНОВУЄМО ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ...

 

 

42744, Сумська обл., Охтирський р-н, с. Чернеччина, вул. Заводська, 2        тел.: +380 5446 95-4-23          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА

Асоціація міст України

Асоціація ОТГ