Чернеччинська сільська рада інформує про нові розміри штрафів за порушення законодавства про працю, що діють із 02.02.2020!

Детальніше: ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!

Покращення умов проживання сімей соціально вразливих категорій є позитивним моментом, що говорить про результативність нашої роботи.

Відділом соціальної служби  для сім'ї, дітей та молоді комунальної установи «Центр соціальних послуг» Чернеччинської сільської ради  проведено соціальну роботу  по покращенню умов проживання багатодітної сім’ї, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Працівникам установи  разом з працівниками навчального закладу та волонтерами – жителями села вдалося навести лад і порядок в оселі, покращити санітарно-гігієнічні умови проживання малолітніх дітей, створити  родинний затишок. Сім’я отримала благодійну допомогу у вигляді: дитячих речей, іграшок, постільної білизни, рушників, ковдри, посуду та ін.

Детальніше: ДОПОМОГА РОДИНІ
Поява та поширення нового коронавірусу 2019-nCoVстало топ-темою останніх тижнів. Інформація постійно оновлюється в ЗМІ, месенджерах та соціальних мережах. Разом з достовірними даними ширяться безліч чуток і фейків. Нижче приведені  найпопулярніші питання про новий коронавірус і відповіді на них.
 
Що таке новий коронавірус?
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання від звичайної застуди до гострого тяжкого респіраторного синдрому.
 
Новий коронавірус – це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. Так, наприклад, вірус SARS-CoV у 2002-2003 роках викликав спалахи гострого распітораторного сидрому, а вірус MERS-CoV у 2012 році спричиняв близькосхідний респіраторний синдром.
Детальніше: СІМ ПОШИРЕНИХ ПИТАНЬ ПРО НОВИЙ КОРОНАВІРУС

14 лютого виповнилося 97 років інваліду Другої світової війни Штаньку Степану Даниловичу, який проживає у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання комунальної установи «Центр соціальних послуг» Чернеччинської сільської ради.

Штанька Степана Даниловича з Днем народження привітали голова Охтирської районної ради ветеранів Кучеренко Тамара Романівна, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Чернеччинської сільської ради Коритник Євгенія Панасівна. Від жителів  Лутищенського старостинського округу Чернеччинської сільської ради  Степана Даниловича привітала  в.о. старости Дяченко Інна Петрівна.

Детальніше: ВІТАННЯ ІМЕНИННИКУ!

Стартував набір на безкоштовне навчання сучасним професіям у IT сфері для людей з інвалідністю!

Міністерство соціальної політики разом з Громадською організацією “Прометеус” та Асоціацією “Інформаційні технології України” започаткувало соціальний проект “Ти можеш усе! Можливості безмежні! ”

Мета проекту - надати БЕзКОШТОВНІ можливості навчання затребуваним професіям у сфері IT для людей з інвалідністю і після успішного тестування та отримання сертифікатів взяти участь у конкурсах на вакантні посади у провідних IT компаніях України.

Детальніше: СТАРТ СОЦІАЛЬНОГО ПРОЕКТУ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

13.02.2020 відділом освіти Чернеччинської сільської ради було організовано  виїзд  для дітей  з особливими освітніми потребами які перебувають на інклюзивному та індивідуальному навчанні у закладах освіти Чернеччинської сільської ради (Хухрянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (опорний заклад освіти), Чернеччинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу М.В.Пилипенка (опорний заклад освіти), Михайленківська філія Хухрянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (опорний заклад освіти), Лутищенський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад, Литовська філія Чернеччинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу М.В.Пилипенка (опорний заклад освіти)) до КЗ «Інклюзивно-ресурсний  центр» Грунської сільської ради.

Детальніше: МОЖЛИВОСТІ-ОБМЕЖЕНІ, ЗДІБНОСТІ-БЕЗМЕЖНІ!

Розвивається громада – стають кращими й заклади культури Чернеччинської сільської ради. Як зазначив у своєму виступі перед працівниками культури голова громади Роман Бублик, клубні та бібліотечні заклади вже зараз надають населенню сучасні та якісні послуги.

Відділ культури, туризму, молоді та спорту почав реалізовувати заходи Програми економічного і соціального розвитку Чернеччинської сільської ради, тож для Українківського та Ясенівського сільських клубів були закуплені кольорові багатофункціональні принтери, а для Сонячненського сільського будинку культури ноутбук.

Детальніше: НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ

Це стало відомо після підведення остаточних підсумків Всеукраїнського конкурсу проєктів для розвитку талантів дітей з сільської місцевості. Загалом на конкурс було подано 263 заявки з усіх куточків України! За результатами конкурсу відбору комісією вирішено підтримати чотири:

  • Художній гурток “Я розмалюю світ своїми фарбами” сіл Антонівка, Глинянка та Широке Вінницької області.
  • “Веселі передзвони” село Шахтарське Донецької області
  • Футбол на колишньому сміттєзвалищі у селищі Компаніївка Кіровоградської області
  • Музичний гурток “Лунай гітаро” село Бугрувате Сумської області

«Спільними зусиллями громада села вже організувала різноманітне дозвілля для молодого покоління – діти отримують знання і вміння з туризму, образотворчого мистецтва, хореографії та спорту. Проте, на жаль, не мають доступу до жодної музичної освіти. Найближчий музичний гурток від села у 17 кілометрах! Відвідувати його дітям заважає і брак коштів і незручний графік місцевого транспорту. Та у селі знайшлися люди, які і самі готові були б передавати музчні знання далі. Не вистачило їм тільки інструментів, бо можливості покласти ці витрати на батьків у селі просто немає. Тож ми вирішили забезпечити інструментами!», - прокоментовано проєктом РОЗВИТОК.ЮА!

Детальніше: МУЗИЧНИЙ ГУРТОК “ЛУНАЙ ГІТАРО” С. БУГРУВАТЕ ОТРИМАЄ ПІДТРИМКУ БФ «Я МАЙБУТНЕ УКРАЇНИ»
 
На виконання Програми економічного і соціального розвитку громади на 2020 рік відділом освіти Чернеччинської сільської ради було придбано гімнастичну стінку з причепним обладнанням для організації оздоровчих заходів у інклюзивну групу Чернеччинського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Чайка».
 
Детальніше: НАШЕ СПОРТИВНЕ ЖИТТЯ

 

У зв'язку зі значним похолоданням Міністерство охорони здоров'я України нагадує про правила безпеки у морозну погоду та як вберегтись від переохолодження та обмороження.

Переохолодження

Холод згубно впливає у першу чергу на дрібні кровоносні судини кінцівок. Вони інстинктивно звужуються для збереження тепла, кров приливає до внутрішніх органів, і завдяки цьому підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс – вони найменше захищені через те, що в них тонкий жировий прошарок. 

Детальніше: ЯК УНИКНУТИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

Настав день виплати заробітної плати, а грошей немає?

Крок 1. Заява на ім’я керівника про виплату заробітної плати.

Крок 2. Заява до профспілки про вирішення питання виплати заробітної плати.

Якщо безпосередні переговори з керівником не призвели до виплати зарплати.

Детальніше: РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ ВИПЛАТИВ ЗАРПЛАТУ? ЩО РОБИТИ?

 

 

42744, Сумська обл., Охтирський р-н, с. Чернеччина, вул. Заводська, 2        тел.: +380 5446 95-4-23          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА

Асоціація міст України

Асоціація ОТГ