Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів України 06 березня 2024 розпочав прийом заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу «Варто розпочати власну справу».

За умовами конкурсу, на започаткування чи розвиток власної справи ветерани та їхні родини можуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень.

Право на отримання фінансової підтримки в рамках даного конкурсного відбору проєктів мають право:

- ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;

- дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи підприємці, у разі, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;

Детальніше:«ВАРТО РОЗПОЧАТИ ВЛАСНУ СПРАВУ»
 
Наш земляк, солдат КОНДЕНКО Сергій Миколайович, 1966 року народження, інспектор прикордонної служби 2 категорії – оператор (ПТРК) третього відділення інспекторів прикордонної служби третьої прикордонної застави третього відділу прикордонної служби (тип С) (на БТР) прикордонної комендатури швидкого реагування 5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України, помер 12.03.2024 під час виконання обов’язків військової служби.
 
Відспівування захисника пройде 14.03.2024 о 12:00 год. в с. Бугрувате по вул. Пушкіна 31. Поховання відбудеться на Миколаївському кладовищі (8 сотня) в м.Охтирка 14.03.2024 року о 13:00 год.
 
Приносимо щирі співчуття рідним померлого захисника нашої країни! Ніколи не забудемо…
Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки.
 
Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні.
 
Нагадуємо також, що спалювання сухої рослинності у військовий час прирівнюється до диверсійної роботи. Оскільки ці дії можуть розглядатись, як обмеження видимості для Збройних сил України та територіальної оборони, а також подання сигналів для армії агресора. Це передбачено змінами до статті 113 Кримінального кодексу. Таким чином спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану розцінюватиметься як диверсія. Паліям трави може загрожувати позбавлення волі строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Детальніше:САМОВІЛЬНЕ СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ ТА СУХОЇ ТРАВИ – ПОЗА ЗАКОНОМ!

Природа подарувала людині безліч різноманітних рослин. Одні радують і милують око своїм пишним цвітінням. Інші, навіть не квітуючи, можуть захопити так, що важко відірвати погляд від форм і відтінків листя. А деякі вражають різноманітністю плодів. І тільки виноград поєднує в собі усі ці якості. І не тільки. Він ще й захоплює і зачаровує, а також об’єднує. Саме виноградна лоза, маючи такі унікальні властивості, привертає до себе увагу. А щоб досягти гарного врожаю ягід, потрібно і подбати про виноград вже ранньою весною, коли кущ стоїть ще укутаним після зимівлі.

Розпочати потрібно з підживлення рослин. Найчастіше виноградарі користуються спеціальною сумішшю з відомим співвідношенням компонентів. На виноградні кущі потрібно заготовити поливальну суміш з розрахунком 10 літрів на кожен кущ. На 10 літрів води беруть 20 г суперфосфату, 5 г калію і 10 г аміачної селітри. Це буде розчин для поливу, потрібно розрахувати, скільки добрив потрібно, помноживши цю кількість на кількість кущів.

Детальніше:ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВИНОГРАДАРІВ

Команда Чернеччинської громади у складі Марченка Руслана, Новікової Інни та Яцюка Владислава була відібрана до участі в Школі  проєктного менеджменту Міжнародного республіканського інституту - IRI Ukraine.

Загалом, навчання проходитиме з лютого по травень місяць 2024 року та відбуватиметься у  формі п’яти офлайн-воркшопів. Учасники школи опанують вміння правильно розробити проєкт для відбудови своєї громади, отримають навички з написання якісних грантових заявок та матимуть можливість презентувати свій проєкт потенційним донорам.

Це вже другу така школа, з навчання представників органів місцевого самоврядування та агенцій регіонального розвитку, що проводиться в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та має на меті  допомогти командам розробити та реалізувати проєкти по відбудові громад.

Детальніше:ПРЕДСТАВНИКИ ГРОМАДИ РОЗПОЧАЛИ НАВЧАННЯ В ШКОЛІ ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ IRI UKRAINE
Нашу громаду відібрано до участі у проєкті «Security Compact», що реалізовує Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку».
 
Загалом в межах проєкту було відібрано 20 громад з Сумської та Чернігівської областей (по 10 з кожної з областей).
 
За результатами участі в громаді буде підготовлений «План безпеки» та створено матеріали для навчальної кімнати з безпеки, у вигляді медіа-матеріалів, зокрема, відеороликів та постерів з безпеки. Буде закуплено та передано комплект першого реагування у вигляді тривожного антивандального кейсу, що включатиме резервне живлення, компактний вогнегасник та аптечку тактичної медицини (першої домедичної допомоги), а також буде проведено комплексне навчання відповідальної особи за безпеку в громаді.
Детальніше:ЧЕРНЕЧЧИНСЬКА ГРОМАДА СЕРЕД УЧАСНИКІВ ПРОЄКТУ «SECURITY COMPACT»

Щороку з середини лютого до кінця травня на територіях населених пунктів громади та району здійснюється незаконна торгівля ранньоквітучими, ендемічними, реліктовими та занесеними до Червоної книги України видами рослин, серед яких підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа (черемша), горицвіт весняний, конвалія травнева, тощо.

Обсяги незаконного збору та торгівлі цими рослинами, особливо в передсвяткові дні, набирають злочинного характеру.

З метою попередження порушень вимог природоохоронного законодавства повідомляємо про настання адміністративної і матеріальної відповідальності за незаконний збір та торгівлю об’єктами рослинного світу занесеними до Червоної книги України!

Детальніше:ЗБЕРЕЖИ ПЕРШОЦВІТ!

В Управлінні Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області діє телефонна «гаряча лінія» за номером (0542) 22-15-43, на яку громадяни можуть звертатися зі скаргами, заявами чи пропозиціями з питань можливих порушень чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підприємствами, установами та організаціями.

Також, прийом звернень здійснюється за номерами телефонної «гарячої лінії»:

Державної аудиторської служби України (044) 452-80-30 (м. Київ);

Північно-східного офісу Держаудитслужби (057) 725-86-24 (м. Харків).

Прийом дзвінків на телефонну «гарячу лінію» проводиться протягом робочого дня (крім вихідних і святкових днів).

28 лютого 2024 року о 10-00 в укритті комунального закладу «Центр культури і дозвілля», за адресою м.Охтирка, вул. Незалежності, будинок, 9 відбулося публічне представлення звіту про виконання бюджету Чернеччинської сільської територіальної громади за 2023 рік та публічне представлення головними розпорядниками бюджетних коштів бюджету Чернеччинської сільської територіальної громади інформації про виконання бюджетних програм, у тому числі досягнення цілей державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та реалізацію якої забезпечує головний розпорядник бюджетних коштів бюджету, у межах бюджетних програм за 2023 рік.

Детальніше:ВІДБУЛОСЯ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ЗВІТУ
У березні 2024 року Український компанія Грузар розпочинає реалізацію програми допомоги найуразливішим сім’ям ВПО та сім'ям учасників бойових дій, які постраждали від російської агресії.
 
У 2024-25 роках ми планується надати допомогу близько 3000 сімей (орієнтовно 10 тис. перевезень різних вантажів). Допомогу отримають родини, які заповнять онлайн-анкету та нададуть підтвердження статусу ВПО або УБД.
 
Упродовж двох місяців компанія зобов'язуємось надати послуги переїзду, транспортування чи вантажників для потреб цих сімей.
 
У 2022-23 році у м. Києві та Київській області допомогою громадської ініціативи уже скористалося близько 1500 родин (понад 5000 людей).
 
Протягом 2023 року представники Чернеччинської громади брали активну участь в проєкті «Людський вимір: ефективне управління за допомогою даних та залучення громад», який втілюється «Міжнародною організацією з міграції» IOM Ukraine у партнерстві з «Західноукраїнським ресурсним центром» та фінансується Урядом Канади.
 
Одним з його результатів є успішна реалізація ініціативи «Створення безпечного простору для організації та проведення заходів в Чернеччинській територіальній громаді» на базі комунального закладу «Центр культури та дозвілля».
 
Координатор МОМ у Сумській області Ірина ПАРХОМЕНКО відзначила важливість реалізації даної ініціативи в громаді. Адже в цьому  просторі, крім офіційних заходів можна подивитися фільми, пограти в настільні ігри, тут проводять різноманітні тренінги та заходи з неформальної освіти.

 

 

42744, Сумська обл., Охтирський р-н, с. Чернеччина, вул. Заводська, 2        тел.: +380 5446 95-4-23          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА

Асоціація міст України

Асоціація ОТГ