З 12 по 26 травня 2021 року в Охтирському районі триватимуть планові навчальні збори територіальної оборони.
Такі навчання мають на меті згуртувати людей, навчити діяти в надзвичайних ситуаціях та підготувати до оборони території України. Під час навчань відпрацьовуватимуться питання спроможності місцевих органів влади та органів військового управління до формування загонів територіальної оборони та підготовки особового складу до виконання покладених завдань.
Будуть відпрацьовані навички резервістів щодо охорони об’єктів інфраструктури та органів влади, а також підтримки громадського порядку. Крім того, буде перевірено роботу системи зв’язку всіх ланок.
До підрозділу можуть входити чоловіки віком від 18 до 60 років, придатні за станом здоров’я до військової служби. Тобто, це можуть бути як військовозобов’язані запасу, так і ті, хто з якоїсь причини не проходив військову службу.
Законодавством України передбачено надання резервістам соціальних, фінансових гарантій. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 № 1644, резервістам, залученим до навчань з тероборони, передбачені виплати добових за кожен день перебування на зборах залежно від категорії середньомісячної заробітної плати. За весь період зборів виплачується грошове забезпечення з розрахунку мінімального прожиткового мінімуму.
У зв’язку з проведенням зборів Черенччинська сільська рада просить мешканців громади спокійно відноситись до можливих переміщень техніки та військовослужбовців зі зброєю по території громади.