Чернеччинська сільська рада нагадує працівникам та роботодавцям про необхідність легального оформлення трудових відносин шляхом укладення трудового договору.

Нелегальна трудова діяльність – це відповідальність перед законом як роботодавця, так і працівника. Відмова працівника від належного оформлення трудових відносин тягне за собою відсутність забезпечення гарантованого державою права на матеріальні виплати та соціальні послуги. Офіційне працевлаштування є запорукою гарантованої відпустки, пенсійного забезпечення, допомоги по безробіттю, обов’язкової виплати заробітної плати, оплати лікарняних – що зараз вкрай актуально у зв'язку із значним поширенням захворюваності на COVID-19. 

Упродовж жовтня Фонд соціального страхування України прийняв на оплату 14 899 листків непрацездатності, які були видані працівникам для самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом. Це на 55% більше, ніж у вересні цього року.

Пройти оплачувану за кошти Фонду самоізоляцію працюючі українці можуть в разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19. Сума виплат від Фонду складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу для всіх застрахованих осіб та 100% – для медичних працівників.

Упродовж минулого місяця роботодавці подали до Фонду соціального страхування України заяви-розрахунки на оплату понад 396 тис. листків непрацездатності своїх працівників. Загальна сума склала 1,2 мільярда гривень.

Наголошуємо, що тільки офіційно оформлені трудові відносини є гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – запорукою розвитку бізнесу. Ресурси на утримання легальних працівників – це інвестиції в розвиток підприємств. Стабільні трудові відносини, постійні працівники, відсутність плинності кадрів – створюють позитивний імідж роботодавця. І лише при належному ставленні до своїх прав та обов’язків з урахуванням вимог чинного законодавства обидві сторони трудових відносин можуть розраховувати на позитивний результат та досягнення поставлених цілей. 

 

 

42744, Сумська обл., Охтирський р-н, с. Чернеччина, вул. Заводська, 2        тел.: +380 5446 95-4-23          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА

Асоціація міст України

Асоціація ОТГ