У приміщенні Комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Чернеччинської сільської ради (колишній РБК) відбулися урочистості за участю заступника голови Євгенії Коритник та покладання квітів до барельєфа Івана Багряного.

Народився Іван Павлович Багряний (справжнє прізвище Лозов'ягін) 2 жовтня 1906 року у селі Куземин на Полтавщині (нині Сумська область) у родині сільського муляра Павла Лозов’ягіна, якому згодом присвятив збірку поезій «В поті чола».

На рідній землі літератора ненавиділа більшовицька влада: ім’я митця було занесене в чорні списки зрадників народу, а твори надовго вилучені з літературного вжитку. Тим часом українська діаспора в Америці проводила агітацію за надання Багряному Нобелівської премії з літератури, але цьому завадила передчасна смерть письменника. Поки весь світ захоплювався його романами, українці не знали навіть його імені і тільки у 1991 році Івана Багряного реабілітовано – відтоді у більшості українців з'явилася можливість ознайомитися з творами літератора. У 1992 році Багряному посмертно присвоїли найвищу державну нагороду літераторів - премію Шевченка за романи "Сад Гетсиманський" і "Тигролови".

В історії української нації та літератури, зокрема,  долю Івана Багряного з упевненістю можна віднести до списку драматичних, а творчість - назвати одним з найяскравіших зразків літератури першої половини і середини минулого століття.

02 2 1  02 2 2

 

 

42744, Сумська обл., Охтирський р-н, с. Чернеччина, вул. Заводська, 2        тел.: +380 5446 95-4-23          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА

Асоціація міст України

Асоціація ОТГ