На цьому керівниця Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Марина ЛОБОВА наголосила під час онлайн-заходу «День відкритих дверей», який був організований для потенційних об’єднаних громад області, що з’являться на мапі після жовтневих виборів

За її словами, майже чотири роки поспіль Програма U-LEAD працює з громадами у кожному з регіонів країни, зокрема й на Сумщини. Вже досягнуто спільно з громадами певних результатів, ще багато цікавих проєктів – попереду.

«Програма U-LEAD – наш постійний та надійний партнер. Ми маємо технічно оснащений та відремонтований ЦНАП за підтримки Програми, на нашій території втілено проєкт «Е-Рішення для громад». А ще були дві навчальні поїздки по Україні на туристичну тематику та в Німеччину з метою вивчення закордонного досвіду. Як результат поїздок – розроблено «План мобільності Чернеччинської громади на 2020-2030 роки», – розповідає голова Чернеччинської ОТГ Роман БУБЛИК.

Лідер цієї об’єднаної громади розповів, що навіть під час пандемії Програма надавала його громаді підтримку у вигляді скриньок здоров’я. «Ми вдячні за постійну підтримку та консультування онлайн та офлайн. За корисні семінари на яких наші фахівці стають більш професійними», – зазначив він.

Сумським регіональним офісом розроблено 13 стратегій розвитку територій ОТГ, 3 – в процесі розробки. Командою офісу здійснено юридичну допомогу в напрямку укладання 57 міжмуніципальних угод між громадами за напрямками адміністративних послуг, соціального захисту, інклюзії поводження з ТПВ. Також, розроблено спільно з обласною державною адміністрацією програму підтримки міжмуніципального співробітництва громад на 3 роки.

Тему підтримки проєктів можна виділити окремим пунктом. Здійснено допомогу в написанні проєктних заявок на ДФРР (27), секторальну бюджетну підтримку за кошти ЄС (17), інфраструктурну субвенцію (30), донорські програми (35). Для ОТГ було організовано 19 заходів з розвитку проєктної діяльності в ОТГ у яких взяли участь понад 600 учасників.

Щодо інших напрямків підтримки від Програми, зазначає Марина Лобова, серед них енергоменеджментво ОТГ(Краснопільська, Тростянецька ОТГ), державно-приватне партнерство (Тростянецька ОТГ), створення аналітичних порталів (Березівська ОТГ, Глухівська територіальна громада) та підтримка у створенні ЦНАП (11 громад вже відкрили).

Окремої уваги заслуговують навчальні стаді-тури в інші регіони країни та закордон. Відбулося 8 навчальних поїздок до країн-членів ЄС (Польща, Німеччина, Естонія, Латвія, Швеція) та 39 навчальних поїздок до інших областей України на тему освіти, водопостачання та водовідведення, ЖКГ, приватно-державного партнерства, туризму, транспортної інфраструктури, система безпеки та медицини.

«На сьогоднішні, під час пандемії COVID-19, ми призупинили навчальні тури, але після її завершення – плануємо відновити використання цього інструменту. Адже він демонструє гарної результати, після поїздок громади намагаються впроваджувати побачене на своїх територіях», – розповідає Марина Лобова.

За її словами, Програма продовжує роботу за всіма зазначеними вище напрямками з усіма 51 ОТГ Сумщини, а також надаватимемо консультативну допомогу щодо процедур об’єднання та приєднання, встановлення ставок місцевих податків та зборів, процедур міжмуніципального співробітництва тощо.

«Ми й надалі будемо готувати для громад аналітичні матеріали про фінансові втрати місцевих бюджетів внаслідок COVID-19, контрактування закладів охорони здоров’я та НСЗУ, виконання бюджетів ОТГ, розрахунку фінансових показників закладів охорони здоров’я ЦРЛ в умовах реформування, використання інфрастуктурної субвенції тощо», – підсумовує Марина Лобова.

Щодо потенційних ОТГ, що будуть створені після жовтневих виборів – вже у планах індивідуальні, комплексні консультації та семінар «Перші кроки для новостворених ОТГ»:порядок проведення першої сесії, реорганізація ОМС, кадри, бюджет, майнові питання.

117942079 2212051665595732 1652703748114607972 o1

 

 

42744, Сумська обл., Охтирський р-н, с. Чернеччина, вул. Заводська, 2        тел.: +380 5446 95-4-23          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА

Асоціація міст України

Асоціація ОТГ