Різке зростання кількості дорожньо-транспортних пригод на залізничних коліях змушує залізничників закликати водіїв бути максимально уважними.
За інформацією АТ «Укрзалізниця» ситуація з аварійністю на залізничних об'єктах суттєво погіршилася. Тільки за перші 4 місяці 2026 року на залізничних переїздах та коліях поза ними в межах філій «Укрзалізниці» сталося вже 25 дорожньо-транспортних пригод. Це більш ніж удвічі перевищує показник аналогічного періоду минулого 2025 року, коли було зафіксовано 11 таких випадків.
На жаль, статистика є невтішною не лише в цифрах понівеченого транспорту, а й у людських життях: внаслідок цьогорічних аварій 3 особи загинули, а ще 2 зазнали травм.
Головна причина трагедій — грубе порушення правил проїзду залізничних переїздів та ігнорування сигналів безпеки.
Шановні водії! Пам’ятайте прості правила, що рятують життя:
- переїзд — ділянка підвищеної небезпеки. Поїзд не може зупинитися миттєво. Навіть при екстреному гальмуванні його гальмівний шлях становить кілька сотень метрів;
- світлофор та шлагбаум — закон. Забороняється виїжджати на переїзд при увімкненому заборонному сигналі світлофора або звуковому сигналі, незалежно від положення шлагбаума;
- оцінюйте обстановку. Не починайте рух через переїзд, якщо за ним утворився затор, який змусить вас зупинитися безпосередньо на коліях.
- ніякого поспіху. Заощаджені кілька хвилин не варті вашого життя та життя ваших пасажирів.
Закликаємо всіх учасників дорожнього руху бути відповідальними, не ризикувати даремно та неухильно виконувати вимоги Правил дорожнього руху!