Ліс – найбільш привабливе місце для відпочинку і туризму Всі мають пам’ятати прості речі. У пожежонебезпечний період в лісі забороняється:

 –кидати непогашені сірники, недопалки;

 – випалювати суху траву на лісових галявинах, під деревами, спалювати сміття;

– залишати на освітлюваній сонцем галявині пляшки або осколки скла, які здатні спрацювати як запальні лінзи;

– виїжджати в ліс на машинах;

 – заправляти пальним баки двигунів, використовувати несправні машини, курити або користуватися відкритим вогнем поблизу машин, які заправляються пальним;

– залишати в лісі промаслений або просочений іншими горючими речовинами обтиральний матеріал;

– засмічувати ліс побутовими, будівельними, промисловими та іншими відходами;

– застосовувати на полюванні пижі з легкозаймистих або тліючих матеріалів;

– розводити вогнища серед сухої трави, в густих заростях, під кронами дерев, у хвойних молодняках, на торфовищах, лісосіках, на дільницях пошкодженого лісу;

– розводити великі вогнища;

– залишати вогнище без нагляду, особливо при наявності вітру;

– залишати багаття палаючим після покидання стоянки.

Кожен громадянин повинен знати, як загасити вогонь. Потрібно залити його водою, перемішати лопатою (сокирою, вологою палицею), розгребти попіл і переконатися, що не залишилося жодної іскри. Можна засипати багаття шаром землі товщиною не менше 10 см. Вугілля і попіл повинні бути холодними  Якщо зробити це своїми зусиллями неможливо, слід сповістити лісову охорону, поліцію або пожежну охорону.

Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя. Спалювання всіх видів відходів на даній території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, що затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 № 105, на об’єктах благоустрою зеленого  господарства, зокрема забороняється:

вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо;

спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

Спалювати листя категорично забороняється.

За порушення правил пожежної безпеки передбачена адміністративна відповідальність (штраф до 30,6 тис. грн.) та кримінальна відповідальність (обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на строк від двох до десяти років).

Тому, завжди перебуваючи у лісі чи в полі, дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки. Адже одна іскра може спричинити масштабні пожежі.

 

 

42744, Сумська обл., Охтирський р-н, с. Чернеччина, вул. Заводська, 2        тел.: +380 5446 95-4-23          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА

Асоціація міст України

Асоціація ОТГ