Настройки відображення

Розмір шрифту:
Колір сайту
Зображення

Параметри

Дорогі громадяни!

Сьогодні ми відзначаємо День Хрещення Київської Русі – України.

Це офіційна, а головне – історично справедлива назва свята, яка акцентує нерозривність двох держав. Між Київською Руссю та Україною – тисяча років і один знак. У тексті відповідного указу Президента України між ними стоїть тире. І це не просто розділовий знак. Це знак того, що Україна є спадкоємицею однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи. В її столиці, яка є столицею сучасної України, розпочалась історія християнства у Східній Європі, коли 1033 роки тому Великий князь Київський Володимир охрестив Київську Русь. Київську Русь – Україну.

Це не частина нашої історії, це і є наша історія. Нам не треба доводити це історичними трактатами, роботами, статтями. Бо наші докази не на папері, а в металі й камені. Не в міфах і легендах, а в наших містах і на наших вулицях.

Потерпілі на виробництві мають право на санаторно-курортне лікування (за санаторно-курортною путівкою) згідно з потребою, визначеною висновком медико-соціальної експертної комісії та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення) за прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання.

Потерпілому, який став особою з інвалідністю, компенсуються витрати на проїзд до місця лікування (санаторно-курортного або лікувально-профілактичного закладу) і у зворотньому напрямку.

У разі необхідності супроводу особи з інвалідністю до санаторно-курортного закладу, якщо така потреба визначена висновком медико-соціальної експертної комісії, Фонд фінансує витрати супроводжуючої особи (проживання, харчування, витрати на проїзд) на весь період санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області повідомляє, що з 01.01.2021 набули чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» від 13.05.2020 № 592 до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 (далі – Закон № 2464).

Так, згідно з нормою частини 6 статті 4 Закону № 2464, особи, зазначені у пунктах 4 і 5 частини першої цієї статті (фізичні особи – підприємці, в тому числі які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності),  які одночасно із здійсненням своєї діяльності мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Амброзія полинолиста - вид отруйних трав'янистих рослин із родини Айстрових. 

Амброзія полинолиста належить до карантинних бур'янів,  які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини.

Амброзія полинолиста — однорічна яра рослина, розмірами і формою листків нагадує полин гіркий.

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз. Алергію викликають білки — антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків.

Під такою назвою благодійний фонд «Квітна», підготував соціальний проект. ФБ «Квітна» допомагає жінкам з діагнозом «рак молочної залози», а також громадянам України з іншими онкологічними захворюваннями.  Здійснює активну інформаційно-просвітницьку діяльність з метою ранньої діагностики та боротьби з високою смертністю від раку молочної залози в Україні

Проект «Обіцяй собі берегти себе» триватиме у період з липня до листопада 2021 року. Соціальна реклама та активна інформаційна діяльність здійснюються в рамках цього проекту, що покликаний мотивувати жінок до проведення щорічних скринінгових оглядів у лікаря-мамолога.

У свою чергу, названі вище проекти є частиною масштабної інформаційної кампанії благодійного фонду «Квітна».

До кампанії також належать такі проєкти як: «День М». «Відведи маму, сходи з дружиною, розкажи сестрі», «Вони хочуть бути разом» та «Пішла, щоб повернутись».

23 липня елегантні леді та стильні джентльмени завітали у село Лутище до садиби пана Виноградова на захід Чернеччинського НЕПу, тобто нового експериментального проєкту, ретро вечірку «Мінус 100». Саме цей проєкт був включений до обласного календарного плану молодіжних заходів на 2021 рік, які відбуваються за фінансової підтримки Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації.
 
Учні старших класів Чернеччинської та Хухрянської ЗОШ спробувати стерти межі часу і простору та переміститися на 100 років назад – у буремні 1920-ті. Щоб зануритися у вільну атмосферу ризику, відчайдушності й романтики та від душі повеселитися під час конкурно-розважальної програми з жартівливим перевтіленням у грабіжників і контрабандистів!
 
Яскрамим продовженням вечору стали майстер клас танцю чарльстон від неперевершеної леді Ріти Толкачової та перегляд американського короткометражного комедійного фільму «Тиждень» 1920 року з відомим коміком тих часів Бастером Кітоном у головній ролі.
 
Після тематичної дискотеки танцювальний майданчик засяяв від бенгальних вогників, які запалили гості заходу для феєричного завершення ретро вечірки «Мінус 100».

На урочистому зібранні особового складу Охтирського РВП ГУНП в Сумській області, начальником відділу Русланом Кладьком було вручено лист-подяку Головного  управління національної поліції в Сумській області та цінний подарунок голові Чернеччинської сільської ради Роману Бублику.

Керівник відділку подякував за плідну співпрацю, всебічну допомогу і підтримку працівників Охтирського районного відділу поліції.

У свою чергу Роман Юрійович висловив вдячність представникам поліції за співпрацю у впровадженні безпекових проектів та ініціатив у забезпеченні публічного порядку на території громади.

На разі, Чернеччинською громадою успішно впроваджено проект  «Поліцейський офіцер громади» та реалізовано програму «Безпечна громада» на 2018-2020 роки Чернеччинської сільської ради. Проводиться робота з популяризації волонтерського руху з охорони громадського порядку.

Ліс – найбільш привабливе місце для відпочинку і туризму Всі мають пам’ятати прості речі. У пожежонебезпечний період в лісі забороняється:

 –кидати непогашені сірники, недопалки;

 – випалювати суху траву на лісових галявинах, під деревами, спалювати сміття;

– залишати на освітлюваній сонцем галявині пляшки або осколки скла, які здатні спрацювати як запальні лінзи;

– виїжджати в ліс на машинах;

20 липня 2021 року відбувся конкурс на заміщення вакантної посади директора Сонячненського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ відповідно до ст. 39 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області.

Конкурс відбувався у два етапи: тестування на знання законодавства у сфері освіти та презентації Стратегії розвитку закладу освіти з трансляцією «наживо» у мережі Фейсбук на сторінці «Освіта Чернеччинської громади».

За результатами конкурсного відбору рекомендовано призначити директором Сонячненського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ Кульченка Олексія Івановича.

Вітаємо!!

Сьогодні, 16 липня о 10.00 годині відбулося засідання сьомої сесії Чернеччинської сільської ради восьмого скликання. На засіданні головував Чернеччинський сільський голова Роман БУБЛИК. На сесію було винесено 194 питання.

На розгляд сьомої сесії громади було винесено чимало питань, а саме питання про внесення змін Програми економічного і соціального розвитку Чернеччинської сільської ради на 2021 рік та перспективи розвитку на 2022-2023 роки, про затвердження звіту про виконання бюджету Чернеччинської сільської  територіальної громади за І півріччя 2021 року, про Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2021 – 2023 роки, про внесення змін до Порядку фінансування харчування здобувачів освіти у закладах освіти Чернеччинської сільської ради, про затвердження Положення, переліку та вартості платних соціальних послуг Комунальної установи «Центр соціальних послуг» Чернеччинської сільської ради на 2021 рік, ряд земельних питань та інші.

З початку року на водних об’єктах Сумщини загинуло двадцять людей. А за півтора місяця літа — чотирнадцять, із них двоє дітей.

Тому, аби уникнути загибелі людей від утоплення, Чернеччинська сільська рада нагадує правила поведінки на водоймах і поряд із ними.

Забороняється купання в затоплених кар’єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках, морських акваторіях і інших водоймах, які не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, не визначені місцевою держадміністрацією як місця масового відпочинку громадян біля води.

Шановні дорослі! Не пускайте дітей відпочивати біля водойм без нагляду та не залишайте дітей самих у воді під час купання.Нагадуйте дитині основні правила поведінки на воді, обов’язково плавайте тільки в спеціально відведених і обладнаних для цього місцях, що відповідають вимогам безпеки.