ЗА ВИКОРИСТАННЯ ПРАЦІ НЕПОВНОЛІТНІХ БЕЗ ОФІЦІЙНОГО ОФОРМЛЕННЯ ФОП СПЛАТИТЬ ШТРАФ ПОНАД 370 ТИС. ГРН.

У місті Охтирка Сумської області підприємець нелегально використовував працю трьох неповнолітніх працівників прикриваючись проходженням ними виробничої практики.

За встановлене у ході інспекційного відвідування порушення трудового законодавства відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України на роботодавця накладено штраф у сумі 375 570 грн.

При цьому встановлено, що перевірений суб’єкт господарювання не має у своєму штаті жодного найманого працівника. Натомість інспекторами праці зафіксовано факт виконання робіт/надання послуг (обслуговування відвідувачів, приготування страв та реалізацію товарів, в тому числі тютюнових виробів) неповнолітніми працівниками, з якими не укладено трудові договори.

Із наданих ФОП документів (копії договорів, копія наказу) вбачається, що всі договори про дуальну форму навчання її «практикантів» укладені ФОП, що суперечить частині 10 статті 9 ЗУ «Про освіту». Також практика проводилася за професією «Кухар. Продавець продовольчих товарів», яка не зазначена у переліку професій ДНЗ «Охтирський центр професійно-технічної освіти» для впровадження елементів дуальної форми навчання.

Окрім того, згідно з пунктом 1 частини 1 статті 15-3 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється    продаж    пива    (крім    безалкогольного), алкогольних,  слабоалкогольних  напоїв,  вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років.

Так за виявлене порушення на наряду із застосуванням до роботодавця штрафної санкції за результатами заходу державного контролю Управлінням Держпраці у Сумській області направлені листи для відповідного реагування до Служби у справах дітей, Департаменту освіти Сумської ОДА та ювенальної превенції ГУНП в Сумській області.