МЕТОДИЧНИЙ ПОРАДНИК ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2019 рік 29 січня 2019 року на базі відділу освіти Чернеччинської сільської ради відбувся методичний порадник «Підготовка учнів до ДПА, ЗНО з історії України: практичний аспект». У роботі методичного порадника взяли участь  учителі історії закладів освіти  Чернеччинської, Комишанської, Грунської ОТГ Охтирського району.

Метою заходу є ознайомлення вчителів з видами діяльності щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з історії у 2019 році.

На заході були присутні методист з історії Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Третьякова,  начальник відділу освіти Чернеччинської сільської ради Євенія Коритник, завідувач методичним  кабінетом Ольга Часовських та  методист методичного кабінету Ірина Бездрабко.

Зі словами привітання до присутніх звернулася начальник відділу освіти Євгенія Коритник, яка  наголосила на актуальності проведення таких форм методичної роботи у сучасному освітньому просторі.

Завідувач методичним кабінетом Ольга Часовських  проаналізувала   результати  ЗНО  з історії  за останні три роки (2016р., 2017р., 2018р.) та відмітила позитивні тенденції зростання рівня навчальних досягнень учнів з історії: у 2018 році на високому рівні склали ЗНО 18%  випускників  порівняно з 15% попередніх років;  кількість учнів, які склали ЗНО   на достатньому рівні, зросла з 16% до 20%.

Учасники методичного порадника разом з методистом Оленою Третьяковою здійснили аналіз  сертифікаційної роботи з історії ЗНО-2018 на відповідність навчальним компетентностям.

Учителі історії Чернеччинської сільської ради: Бугруватського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ Любов Олефіренко, Чернеччинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу М.В.Пелипенка (опорний заклад освіти) Зоя Бордун; Рибальського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ Грунської сільської ради  Надія Берюк  ділилися досвідом щодо підготовки учнів до ЗНО.

У ході зустрічі Олена Третьякова  надала рекомендації щодо діяльності вчителя з підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з історії та ефективних методів навчальної діяльності з  поглиблення та якості знань учнів  у підготовці до ЗНО-2019, ознайомлено присутніх з он-лайн ресурсами та можливістю використання сучасних навчально-методичних посібників для підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з історії України.

Методичний порадник, проведений методистом Сумського ОІППО Оленою Третьяковою спільно з методичним кабінетом відділу освіти,  є однією з ефективних форм методичної  роботи, яка дає можливість  дізнатися  щось нове, проаналізувати  та обмінятися досвідом, отримати методичні рекомендації.