АНАЛІЗ ЕПІДЕМІЧНОЇ СИТУАЦІЇ З ГРИПУ ТА ГРВІ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 5 ТИЖДЕНЬ 2019 РОКУ

 

         На 5 тижні за медичною  допомогою звернулось  5902 особи, що на 413 осіб  більше,  ніж на попередньому тижні. Показник захворюваності (сумарно грип та ГРВІ) серед населення області складає  540,4  на 100 тис. населення, що на  7,5%  більше  минулотижневого та  більше  порогового рівня на 7,3% (пороговий рівень – 503,8 на 100 тис.населення). Такий показник відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічної активності грипу та ГРВІ.

На  6-ти адміністративних територіях показник захворюваності населення  перевищує  середньообласний. Найвищий рівень захворюваності в  м. Суми (показник – 840,7 на 100тис.нас.). Найнижчий рівень  захворюваності відмічається в Ямпільському районі  (показник – 76,5  на 100тис.нас.).

В структурі захворілих  питома вага дорослих та  дітей віком до 17 років складає відповідно: 33,9% та 66,1%.

Захворюваність  дітей в  10,5 разів перевищує захворюваність серед дорослих(показники захворюваності: дітей – 2273,1 на 100 тис. населення,  дорослих – 217,4 на 100 тис. населення).  Найвища інтенсивність епідемічного процесу ГРВІ  серед дітей в віковій групі від 15 до 17 років.

На 5 тижні зареєстровано  73  випадки  грипу та  грипоподібних  захворювань (4 тиждень – 81). Зареєстровано один летальний випадок  у дорослого  в м.Конотоп ( з початку 2019р. зареєстровано 3 летальних випадки від грипу та грипоподібних захворювань).

Профілактичні щеплення проти грипу проводились  практично на всіх   адміністративних територіях, окрім Недригайлівського  району.

На  5-му  тижні   захворіло   школярів – 2123   (36% від  всіх захворілих), що на 31,8%більше  в порівнянні з 4-м тижнем.Серед захворілих дітей школярі становлять 54,4% (на 4-му  тижні – 51,7%).

Станом на 01.02.2019р. повністю призупинено навчальний процес в 20 ЗОШ, в 1 – ДНЗ та     в педколеджі.


Вакцинація

         З метою уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних випадків, рекомендується проводити вакцинацію проти грипу.

Щорічна вакцинація – найдієвіший засіб для профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно.

Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику:

-медпрацівникам;

-учителям;

-дітям віком до п’яти років;

-вагітним;

-літнім людям віком від 60 років;

-пацієнтам із хронічними захворюваннями;

-усім, хто працює в місцях скупчення людей.

Зробити щеплення від грипу і ГРВІ можна впродовж всього епідемічного сезону, який в Україні триває з 1 жовтня по 1 травня. Тривалість імунітету після вакцинації – від 6 до 8 місяців.

 

Як пройти вакцинацію

Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Лікар огляне вас, визначить, чи немає протипоказань, а також надасть поради щодо транспотування вакцини, адже вона вимагає збереження холодового ланцюга.

 

Протипоказання до вакцинації:

-гіперчутливість до будь-якої складової вакцини, а також до компонентів курячого м’яса чи курячого яйця (вакцину отримують шляхом вирощування вірусів грипу в курячому яйці);

-пацієнти з лихоманкою або недостатньою вагою тіла;

-пацієнти з гострим, серйозним чи активним захворюванням серця, судин, нирок або печінки;

-пацієнти з гострим респіраторним захворюванням або іншими активними інфекційними захворюваннями;

-пацієнти у період одужання;

-пацієнти, у яких діагностовано імунодефіцитне захворювання.